Wózki widłowe – mocna strona produkcji

0
1179
Wózki widłowe

Przemysł w dużej mierze opiera się na logistyce i planowaniu. W firmach, które odnoszą sukcesy dopracowany jest każdy ich szczegół. Nic nie powinno dziać się przypadkowo. Planowanie nie powinno ograniczać się jedynie do projektu i taśmy montażowej.

Duży nacisk należy kłaść tam gdzie istnieje największa kumulacja i natężenie pracy. Wystarczy wejść na pierwszą lepszą halę produkcyjną. Takie miejsca widać gołym okiem. Te miejsca to magazyn, rozładunki, załadunki i dostarczanie surowca do poszczególnych działów i stanowisk produkcyjnych. Niestety w wielu firmach dużo jest w tym przypadkowości i spontaniczności. Jednym ze sposobów usprawnienia pracy jest wykorzystanie potencjału wózków widłowych.

Tworząc odpowiednie ciągi komunikacyjne, planując im czas i miejsce dostarczania ładunków, odciążymy pracowników i z pewnością poprawiają się nam wyniki produkcji. Zyska jakość i szybkość produkowanych elementów.

Wózki widłowe przystosowane są do pracy w ciężkich warunkach i dużej intensywności. Jednak i one czasem potrzebują drobnych napraw i regeneracji. Od osoby zarządzającej ich ruchem powinno wymagać się, aby miała stały dostęp do części do wózków widłowych. Najlepiej, żeby dostarczała je i serwisowała sprawdzona firma. Czasami psują się drobiazgi, które można naprawić siłami zakładu. Jednak kiedy przykładowo awarii ulegnie chłodnica wózka widłowego, bez fachowej pomocy będziemy uziemieni.

Firm serwisowych na rynku jest sporo, jednak warto poświęcić czas na ich weryfikację. Dobrze jest przejrzeć ich strony, poczytać opinie i oceny internautów. Warto zasięgnąć informacji u znajomych przedsiębiorców. Firma z polecenia często jest bardzo wiarygodna i rzetelna. Utrzymując wózki widłowe w ciągłej sprawności zapewniamy lepszą organizację czasu pracy i nie narażamy firmy na przestoje. Mają one katastrofalne skutki finansowe. Niewywiązywanie się z terminów często wiąże się z płaceniem kar umownych. Praca wózków widłowych w znacznym stopniu usprawnia załadunki. Wykonywane reczaninie często narażają pracowników na urazy i wiążą się z duża ilością wypadków.

Doświadczony operator wózka może załadować dużo więcej towaru niż cały sztab ludzi. Wózki poprawiają bezpieczeństwo na każdym etapie produkcji. Pracownicy nie muszą przenosić cięższych elementów. Są one im podstawiane na palecie. Mają wszystko pod ręką w jednym miejscu. Nie powinno się mieć jakichkolwiek obaw przed wprowadzeniem wózków do swoich zakładów pracy. Nie stanowią wydatku, lecz są inwestycją krótkoterminową. Zarobią na siebie błyskawicznie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Motoryzacja to moje życie! Od lat interesuje się samochodami, a od kilku ścigam się w amatorskich rajdach moją poczciwą czerwoną strzałą ;-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ